استایل, بانوان

راهنمای خرید شورت زنانه پاییز 1399

راهنمای انتخاب شورت زنانه

شاید خیلی از خانم‌ها هنگام خرید لباس‌ زیر، آنقدری که باید دقت نمی‌کنند و وقتی برای خریدن یک شورت زنانه مناسب نمی‌گذارند. به نظر شما خرید لباس‌زیر از خریدن مانتو و شال اهمیت کمتری دارد؟ من که این طور فکر نمی‌کنم. در این راهنما تلاش می‌کنیم انواع گوناگون شورت زنانه را بررسی کنیم و ببینیم هنگام خرید انواع مدل‌های شورت زنانه باید به چه نکاتی توجه کرد. 

مدل‌های مختلف هنگام خرید شورت زنانه

 • شورت پسرانه یا باکسرشورت (Boy Short Panty)

اشتباه نکنید! این نه یک اشتباه چاپی است و نه این که چشم‌های شما دارند آلبالو گیلاس می‌بینند. شاید با شنیدن نام این نوع شورت پیش خودتان بگویید این شورت که اصلاً مردانه است!اما در دنیای تقریباً بی‌انتهای شورت‌های زنانه، به این نوع شورت که در اصل از روی طرح شورت‌های مردانه اما مخصوص زنان طراحی شده، شورت پسرانه یا باکسر شورت می‌گویند. طراحی این نوع شورت در اغلب اوقات مستطیلی شکل است و  باسن را به خاطر همین شکل مستطیلی به شکل خوبی می‌پوشاند. البته تمام طراحان از یک الگو پیروی نمی‌کنند و همه باکسرشورت‌ها قسمت باسن را مثل هم نمی‌پوشانند.

باکسر شورت

شورتی زنانه الهام‌گرفته از طرح شورت مردانه

پس اگر پوشیده ماندن باسن برایتان مهم است و دلتان می‌خواهد ظرافت و زیبایی پاهای خود را به رخ بکشید و در کنار همه این‌ها راحتی شورت هم برایتان اهمیت دارد، من توصیه می‌کنم حتماً شورت باکسر را در لیست خرید خود بگنجانید. (الورا همچین مدلی نداره، پس یه وقت خیال نکنین می‌خواد بهمون قالب کنه!)

‌‌در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟

می‌توانید این‌ شورت‌ را زیر دامن، شلوار و هر چیزی که هر روز استفاده می‌کنید بپوشید. اگر  سایز خودتان را بدانید و اندازه مناسب را انتخاب کنید، این شورت‌ها گزینه مناسبی برای استفاده روزمره هستند چون هم راحتند هم زیاد چسبان نیستند. لپ کلام!: این شورت یعنی راحتی و باز هم راحتی!

باکسر شورت ارزش خرید دارد؟

بله! باکسر زنانه از دسته شورت‌هایی است که به دلیل طراحی ساده‌ای که دارد، قیمت نسبتاً بهتری دارد. عنصر راحتی چیزی نیست که به همین سادگی از کنارش عبور کنیم. البته همه می‌دانیم که فاکتور قیمت فقط به فانتزی و نامتعارف بودن طراحی هرچیزی وابسته نیست و عواملی مثل جنس، دوخت و برند هم روی قیمت نهایی و ارزش خرید تأثیرگذارند.

 • ‌تانگ (thong)

بنا به گفته دیکشنری آکسفورد، تانگ ریشه آلمانی دارد و به معنی فشار و اجبار است. شورت تانگ فانتزی‌تر از انواع معمولی شورت‌های زنانه است. تانگ‌‌شورت‌ها شاید در نگاه اول چندان دوستانه و راحت به چشم نیایند، اما باور کنید تانگ راحت‌تر از چیزی است که شاید خیلی از خانم‌های ایرانی تصور می‌کنند. در فارسی نام‌‌های زیادی برای این شورت‌ زنانه داریم: تانگ، شورت بی‌پشت، شورت بک‌لس، شورت لامبادا که البته خودش داستان دیگری دارد. بند کمر شورت‌های بک‌لکس نسبتاً باریک است. یکی از اهداف طراحی تانگ، کمٰرنگ شدن اثری است که بند کمر شورت‌های معمولی بعد از مدتی روی پوست کمر به جای می‌گذارند.

شورت تانگ

تانگ شورتی با طراحی مینیمال و اغواکننده

‌‌در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟

در زیر لباس مجلسی تن‌‌خور خوبی دارد. از آن چه فکر می‌کنید راحت‌تر است. همه چیز را با هم دارد: جذابیت، زیبایی، اغواکنندگی. در صورتی که به آن عادت کرده باشید، هر روز پوشیدن آن مشکلی ندارد، البته به شرطی که جنسش نخی باشد تا بتوانید هر روز بپوشید!

این نکات یادتان نرود!

 1.  اگر بند شورت تنگ باشد، می‌تواند باعث التهاب، پوست‌پوست شدن و عرق‌سوزشدن پوست شود. پس سایز درست انتخاب کنید.
 2. اگر جنس تانگ نایلون باشد، استفاده هر روزه آن توصیه نمی‌شود چون احتمال عفونت واژنی را بالا می‌برد.
 • جی استرینگ (G-String)

جی استرینگ نوعی از شورت زنانه است که شاید جای چندانی در فرهنگ ما باز نکرده باشد اما واقعا کسی هست که عاشق لباس زیر باشد و بتواند زیبایی، خاصی و دلربایی طراحی این نوع شورت را نبیند؟ در واقع می‌توان گفت که جی‌استرینگ نوع فانتزی‌تر و خاص‌تر تانگ (یا شورت‌های بدون‌پشت و بک‌لس) هستند. هنگام خرید باید حواسمان باشد که این شورت چندان قسمت باسن را نمی‌پوشاند و اصلاً فلسفه طراحی آن در همین است! آره! می‌دانم دارید به چی فکر می‌کنید!

جی‌استرینگ

جی‌استرینگ: شورتی که به معنی واقعی کلمه فانتزی است!

آیا شورت جی‌استرینگ بخریم؟

چرا که نه! جی‌استرینگ تمام آنچه هنگام خرید یک شورت زنانه دنبالش هستیم را یک جا دارد: هم زیباست، هم «جذاب» (خودتون می‌دونید منظورم چه کلمه‌ایه! نمی‌شه ازش استفاده کرد! فیلتر می‌شیم بخدا!) تازه شورت راحتی هم هست. 

‌‌در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟

اگر سلیقه فانتزی دارید و دوست دارید چیزی که می‌پوشید خاص باشد، جی‌استرینگ گزینه مناسبی است. باید گفت جی‌استرینگ سلیقه خیلی از آقایان هم هست؛ یعنی خیلی از مردها هم دوست دارند تا همچین شورتی را تن همسر زیبای خود ببینند. پس برای دلبری از مرد زندگی هم که شده بد نیست نیم‌نگاهی به این شورت داشته باشید.

 • شورت لیزری (seamless)

به نظر شما چرا به این شورت‌ها لیزری می‌گویند؟ پاسخ به این سؤال را باید در سبک دوخت این شورت پیدا کرد: شورت‌ لیزری جای دوخت مشخصی ندارد و به خاطر همین یک‌تکه بودنش بسیار راحت است. شاید بهتر باشد بگویم این بیشتر یک روش تولید لباس‌زیر است تا نوع بخصوصی از شورت چون خیلی از انواع مختلف شورت زنانه را به همین روش تولید می‌کنند. جالب است بدانید شورت لیزری به وسیله دستگاه و در فرآیندی تمام خودکار و بدون نیاز به کار دست تولید می‌شود. این شورت محدودیتی از نظر جنس پارچه ندارد و تقریباً در تمامی جنس‌ها از جمله کتان، ساتن و پنبه عرضه می‌شود.

شورت لیزری

این وکتور خیلی شبیه شورت تانگ هست، نه؟

‌‌در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟ ‌

اگر با پوشیدن شورت تانگ یا بک‌لس راحت نیستید، می‌توانید شورت زنانه یک‌تکه یا سیم‌لس را انتخاب کنید. می‌توان آن‌ها را زیر شلوار جین، کتان یا دامن بلند و کوتاه و همچنین زیر لباس مجلسی بپوشید. باور کنید این نداشتن جای دوخت خودش نعمت بزرگی از نظر راحتی است! اما باید به یک نکته دقت داشته باشید.

این نکات یادتان نرود!

 1. جنس آن‌ها معمولاً نخی نیست. اگر بتوانید شورت لیزری نخی بپوشید، برد کرده‌اید.
 2. اگر قرار است لباسی که می‌پوشید پارچه نازکی داشته باشد، یک شورت لیزری گزینه خوبی برای شماست.
 3. اگر جنس پارچه شورت نخی نباشد، سعی کنید یک روز در میان بپوشید تا به پوست آسیبی نرسد.
 • هیپستر (hipster)

هیپستر نوعی شورت زنانه است که می‌توانم بگویم چیزی بین شورت بیکینی و شورت پسرانه است. هیپستر نسبت به شورت‌های فانتزی و نیمه‌فانتزی، پوشش خوبی برای باسن فراهم می‌کند و و سوراخ‌هایی که پاها از آن وارد می‌شوند، مانند شورت بیکینی است. شورت هیپستر بند کمر چندان ضخیمی ندارد و تنوع جنس پارچه نیز در این شورتها بالاست. شورت هیپستر زنانه معمولاً چسبان است و قشنگ به تن می‌نشیند، البته به این معنی نیست که این شورت تنگ و آزاردهنده است.

شورت هیپستر

چیزی بین شورت بیکینی و باکسر شورت زنانه

در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟ ‌

راستش را بخواهید، توصیه خاصی به ذهنم نمی‌رسد چون واقعاً محدودیتی ندارد. اگر دوست دارید شورتی شبینه شورت بیکینی برای استفاده هر‌روزه بپوشید و نسبت به شورت بیکینی احساس راحتی بیشتری را تجربه کنید، من شورت هیپستر را پیشنهاد می‌کنم، شورتی که در عین زیبایی و خاص بودن، راحتی لازم برای استفاده هر روز را هم با خود دارد.

 •  چیکی هیپستر (cheeky hipster)

این سبک از شورت‌های زنانه همان‌طور که از نامشان پیداست، قسمت‌هایی خاص از بدن شما را بیشتر نمایان می‌کنند! این به این معنی است که قسمت باسن را کامل نمی‌پوشانند و شکل جذابی به این قسمت از بدن خانم‌ها می‌بخشند. بند کمر این شورت زنانه بیشتر اوقات از زیر ناف بالاتر نمی‌رود. این شورت چندان ران‌‌ها را نمی‌پوشاند و شاید بتوان با ارفاق گفت یک شورت فانتزی باشد. جلوه قشنگ و تن‌خور خوبی دارد و صاف و تمیز روی بدن می‌نشیند.

چیکی هیپستر

شورت چیکی، یک شورت جذاب و استاندارد

‌‌در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟

اگر دلتان خواست، می‌توانید هر روز از پوشیدن این شورت لذت ببرید! این را هم به خاطر داشته باشید که شورت چیکی هیپستر با شلوار جین و دامن کوتاه بسیار زیبا به چشم می‌آید. البته این شورت زنانه در کنار شلوراک‌های جین هم یک ترکیب دوست‌داشتنی به شمار می‌آید. حداقل به چشم من یکی که این طور است! 

 •  بریف (brief)

لباس زیر بریف یک شورت استاندارد و راحتی مناسب برای استفاده هر روزه است. بریف در انگلیسی به معنی کوتاه و مختصر است و دلیل نامیدن این نوع شورت‌های زنانه این است که  این شورت چندان ران‌ها را نمی‌پوشاند. بند کمر شورت بریف دو حالت دارد؛ یعنی هم می‌تواند روی ناف بنشید و هم کمی زیر ناف. در شورت بریف، سوراخ‌هایی که پا از آن وارد می‌شود شاید چندان گشاد نباشند ولی مطمئن باشید راحتی شما را تضمین می‌کنند. این شورت زنانه در قسمت باسن پوشش نسبتاً خوبی دارد و یک انتخاب ایده‌آل برای خانم‌هایی است که زیبایی و راحتی را با هم می‌خواهند.

بریف

شورتی جمع‌وجور و خواستنی

‌‌در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟

برای استفاده روزمره مناسب است و تقریباً با هر لباس و تن‌پوشی هماهنگی دارد. 

به چه نکاتی توجه کنیم؟

 1. اگر تناسب اندام داشته باشید، بریف جلوه خاصی به پاهای شما می‌دهد.
 2. بهتر است پاهای خودتان را کاملا اصلاح کنید تا به کمک بریف زیباتر به چشم بیایند.
 • بریف فاق بلند (high-waisted brief)

شورت بریف فاق بلند نوعی لباس‌زیر زنانه است که دقیقاً مانند شورت بریف است اما بند کمر آن بالاتر از ناف می‌نشیند. یعنی به اصطلاح فاق‌بلند است. این ویژگی باعث می‌شود که این شورت پوشش بهتری نسبت به فاق بلند فراهم کند و اگر شما از آن دسته خانم‌هایی باشید که دوست ندارند اضافه وزن دور کمرشان به شکل بدی توی ذوق بزند، می‌توانید از بریف فاق‌بلند به عنوان یک انتخاب ایده‌آل بهره ببرید. (البته شخصاً ورزش را برای کاهش وزن توصیه می‌کنم). در واقع طیف زیادی از شورت‌های زنانه به سبک فاق بلند (high-waisted) تولید می‌شوند و در ادامه می‌بینید که مفاهیم طراحی لباس‌زیر چه زیبا با هم ترکیب می‌شوند.

بریف فاق بلند

فرق بریف فاق‌لند با شورت بریف تنها در اندازه فاق است

‌‌در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟

اگر دوست دارید اندام خود را مناسب جلوه دهید، انتخاب خوبی است چون تا حدی به اندام شما شکل می‌دهد. از نظر راحتی مشکلی ندارد و برای استفاده روزمره مناسب است. فاق بلند آن فراهم‌کننده پوشش خوب شورت است و به نظر من، همین فاق بلند ظاهر شیک‌تری به آن می‌دهد.

 • برش فرانسوی (French cut)

این لباس‌زیر شباهت زیادی به بریف دارد. بند کمر آن می‌تواند روی ناف هم بنشیند ولی عموماً در زیر ناف قرار دارد. پوششی که ارائه می‌دهند تقریباً مانند بریف است ولی قسمت ران‌ها را کمتر می‌پوشانند و در نتیجه به پاهای شما جلوه زیباتری می‌دهند.

شورت فرنچ کات

فرنچ‌کات: شورتی شیک و جذاب

‌‌در چه مواقعی از این شورت‌ استفاده کنیم؟

اگر می‌خواهید اندام زیبایتان بیشتر به چشم بیاد، شورت برش فرانسوی انتخاب خوبی است چون تا حدی به اندام شما شکل می‌دهد. از نظر راحتی مشکلی ندارد و می‌تواند گزینه خوبی برای استفاده روزمره باشد.

این نکات یادتان نرود!

 1. شورتی که می‌خرید زیاد چسبان نباشد تا دچار التهاب و خدای ناکرده عفونت نشوید!
 2. تا می‌توانید از مدل نایلونی آن دوری کنید. اصلاً  از قدیم گفته‌اند شورت هر چه نرم‌تر بهتر!
امیدوارم از نوشته‌های من استفاده کرده باشید. یادتون باشه که خرید لباس‌زیر مثل خرید هر لباس دیگه‌ای اهمیت و جایگاه خودش رو داره. پس در خرید شورت دقت کنید!
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.